فید (Feed) یا آر.آس.آس Really Simple Syndication - RSS قابلیتی ساده است که به کاربران اجازه می دهد که تازه ترین و جدیدترین اخبار و مطالب یک وی سایت

یا وبلاگ را بدون مراجعه به آن وب سایت، و با استفاده از برنامه های خبر خوان (یا فید خوان) بطور خودکار آنرا دریافت و با صرف زمان کمی مطالعه نمایند. لینک مربوط به این نوع اسناد در وب سایت ها معمولاً با استفاده از یکی از دو نماد Feed و RSS مشخص شده و نمایش داده می شود. به این اسناد که حاوی اطلاعات هستند، فید (Feed) و به برنامه هایی که اطلاعات موجود در فیدها را بطور خودکار دریافت کرده و نمایش می دهند، فیدخوان (Feed Reader) و یا خبر خوان آر.اس.اس می گویند. تکنولوژی RSS (فید) در واقع به منظور سهولت و دسترسی سریع به مطالب منتشر شده در یک وب سایت است و در حال حاضر پیشرفته ترین و آخرین روش برای مطالعه و دسترسی سریع به مطالب است.

چگونه می توان برنامه های فید خوان یا خبرخوان آر.اس.اس را تهیه نمود؟

انواع گوناگونی از این برنامه ها وجود دارند که می توانید در اینترنت آنها را با عناوین «Feed Reader» یا «RSS Reader» مورد جستجو قرار دهید و پس از نصب بر روی کامپیوترتان، از آنها استفاده کنید. البته بیشتر این گونه برنامه ها تحت وب و کاملا رایگان هستند.

استفاده از نرم افزار های خبر خوان به شدت در حال فراگیر شدن است. و اغلب کاربران برای دسترسی سریع و جلوگیری از اتلاف وقت از این روش برای مطالعه مطالب استفاده می کنند. کافی است یک بار از خبرخوان ها استفاده کنید تا متوجه شوید چقدر در وقت شما صرفه جویی می شود. خبر خوان ها به شما این امکان را می دهند تا تمام اخبار و مطالب وب سایت های مورد علاقه تان را یکجا مشاهده کنید.

مناسب به شما پیشنهاد می کند با ثبت آدرس ایمیل تان در قسمت اشتراک مجله، مطالب مجله مناسب را بصورت روزانه در ایمیل خود مطالعه کنید، پروسه آماده سازی مطالب و ارسال آن توسط سرویس محبوب و رایگانFeedBurner گوگل انجام می گیرد.

منبع : monaseb.com

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 16 فروردین 1390    | توسط: Mehdi    | طبقه بندی: آموزش اینترنت،     | نظرات()